Medaljeoversikt - Åpent mesterskap 2016 - 23. august

Arrangør: Telenor BIL
Sted: Årnes, Tangenåsen


Det utdeles premier i hver aldersklasse:
·         Gullpremie utdeles i alle klasser 
·         Sølvpremie utdeles når det er minst 4 startende i klassen 
·         Bronsepremie utdeles når det er minst 7 startende i klassen 
For å få premie i ÅKM må løperne:
·         tilfredsstille kravene for å løpe i bedriftsklassene  
·         ha deltatt i minst 5 poengløp på OBIK's terminliste tidligere i sesongen 


INL = IKKE NOK LØP




Klasse: D17-34(KORT-A)
Plass Navn Klubb Tid Etter Medalje
1. Hanna Lindseth MULTICONSULT BIL 01:00:31 +0:00 INL
Klasse: D45-49(KORT-A)
Plass Navn Klubb Tid Etter
1. Susannah Malm STATNETT 01:02:16 +0:00 INL
2. Hilde Ståhlbrand KJELSÅS 01:15:28 +13:12 GULL
Klasse: D60-64(EKORT-A)
Plass Navn Klubb Tid Etter
1. Aud Gran TYRVING 49:23:00 +0:00 GULL
2. Elle Melbye Elle BIL 53:48:00 +4:25
3. Nina Kolberg Tyrving, IL 59:57:00 +10:34
Klasse: D65-69(EKORT-A)
Plass Navn Klubb Tid Etter
1. Aud I Spjelkavik FBI 01:11:41 +0:00 GULL
2. Toril Riddervold HEMING Orientering 01:12:10 +0:29
Klasse: D70-74(EKORT-A)
Plass Navn Klubb Tid Etter
1. Kjersti Tho Stabæk IF 46:09:00 +0:00 GULL
2. Brynhild Fanuelsen Fossum IF 01:00:48 +14:39 SØLV
3. Sidsel Sandelien Vegdirektoratets IF 01:02:07 +15:58
4. Astri Rogstad GE Healthcare 01:03:43 +17:34
Klasse: D75-79(EKORT-A)
Plass Navn Klubb Tid Etter
1. Unni Drage  Aker Solutions 50:25:00 +0:00 GULL
2. Anne Lise Øfsthus Asker SK 50:37:00 +0:12
Klasse: H17-34(MELLOM-A)
Plass Navn Klubb Tid Etter
1. Audun Weltzien Tyrving, IL 31:45:00 +0:00
2. Martin Hoset NORCONSULT 40:48:00 +9:03
3. Stefan Ring Statnett BIL 48:27:00 +16:42
4. Bjørn Anders Flågen HEMING 55:21:00 +23:36
5. Erik Stordal Asker Skiklubb 57:39:00 +25:54
6. Lars Benestad Grane 59:16:00 +27:31
7. Per Magnus Dahl Varden Entreprenør 01:11:46 +40:01
Klasse: H35-44(MELLOM-A)
Plass Navn Klubb Tid Etter
1. Christian Vogelsang NIVA 39:28:00 +0:00 GULL
2. Magne Omestad Blom 45:48:00 +6:20 INL
3. Lars Karelius Noer NRK 46:59:00 +7:31 SØLV
4. Atle Pedersen Reload 01:00:46 +21:18 BRONSE
5. Adam Millberg DSV 01:09:07 +29:39
6. Marius Burmo PRIVAT 01:09:23 +29:55
7. Lasse Nederhoed Teddy TV 01:11:47 +32:19
Klasse: H45-49(MELLOM-A)
Plass Navn Klubb Tid Etter
1. Svein Nygård Norges Bank BIL 41:52:00 +0:00 GULL
2. Ulf Brenna DnB NOR 45:57:00 +4:05 INL
3. Vebjørn Berre Fossum IF 47:16:00 +5:24 INL
4. Morten Rannem Fossum IF 56:46:00 +14:54 INL
5. Olav Halsaas Fossum IF 58:30:00 +16:38 INL
6. Anders Flågen Heming 01:05:46 +23:54 INL
DSQ Torstein Schelle Armada 01:12:17

DSQ Ronny Harsvik Aker Solutions 01:39:06

Arrang Ketil Risvoll Telenor BIL


Arrang Torstein Hole Telenor BIL


Klasse: H50-54(MELLOM-A)
Plass Navn Klubb Tid Etter
1. Bjørn Solbergseter BILPOST 45:00:00 +0:00 GULL
2. Tore Fagervold Jernbaneverket BIL Oslo 56:16:00 +11:16 SØLV
3. Pål Therkelsen Privat 59:06:00 +14:06
4. Harald Østgaard Lund Nasjonalbiblioteket 01:04:02 +19:02
5. Helge Stenerud IFS BIL 01:06:08 +21:08
6. Trond Westgaard Forskningsrådet 01:21:26 +36:26
Arrang Roger Birkeland Telenor BIL


Klasse: H55-59(KORT-A)
Plass Navn Klubb Tid Etter
1. Terje Wiig Mathisen Open iT 31:39:00 +0:00 GULL
2. Bjørn Solhjem Hæggland og Svanberg 37:29:00 +5:50 SØLV
3. Per Morten Lefdal OEC Consulting 37:37:00 +5:58 BRONSE
4. Rune Teigland AAS-JAKOBSEN 37:55:00 +6:16
5. Richard Zeiner-Gundersen Fossum IF 39:55:00 +8:16
6. Per Schanche Asker SK 41:44:00 +10:05
7. Ivar Refsland Universitetet Oslo 45:22:00 +13:43
8. Endre Hallan NORCONSULT BIL 45:52:00 +14:13
9. Knut Bjarne Sætre Bærum KOMMUNE 50:50:00 +19:11
10. Severin Lindseth AkerSolutions 53:10:00 +21:31
11. Nils Olav Solheim Aker Solutions 01:02:14 +30:35
12. Richard Blom FBI 01:13:59 +42:20
Klasse: H60-64(KORT-A)
Plass Navn Klubb Tid Etter
1. Are Eriksen OSI 37:41:00 +0:00 GULL
2. Bård Natvig Universitetet i Oslo BIL 50:18:00 +12:37 SØLV
3. Jon Fredriksen FOBIL 55:50:00 +18:09 BRONSE
4. Helge Bjaaland ELLE BIL 01:02:21 +24:40
5. Roar Bjordal OPSAL 01:04:19 +26:38
6. Steinar heid Statiol BIL 01:11:53 +34:12
7. Jostein Rønsen Fossum IF 01:13:46 +36:05
8. Per Magnus FHI 01:19:10 +41:29
9. Tom Andreassen DNB 01:21:24 +43:43
DSQ Reidar Vifstad TYRVING 01:11:34

Klasse: H65-69(EKORT-A)
Plass Navn Klubb Tid Etter
1. Egil Huseth Kamp Vestheim 36:13:00 +0:00 GULL
2. Morten Rambech Dahl Kamp Vestheim 36:47:00 +0:34 INL
3. Øyvin A. Brøymer Intertrade Shipping 38:46:00 +2:33 SØLV
4. Per Nermo COWI BIL 39:37:00 +3:24 BRONSE
5. Juul Sverre Stener OPIL 45:47:00 +9:34
6. Fredrik Kaltenborn Kamp Vestheim 47:20:00 +11:07
7. Pål Benjaminsen Kamp Vestheim 01:27:09 +50:56
Klasse: H70-74(EKORT-A)
Plass Navn Klubb Tid Etter
1. John Thomas Petersen NIttedal O-lag 32:56:00 +0:00 GULL
2. Helge Revhaug PRIVAT 33:20:00 +0:24 INL
3. Kjell Stenstadvold Hydro Oslo 36:03:00 +3:07 SØLV
4. Bjørn Spjelkavik Tyrving, IL 38:20:00 +5:24 BRONSE
5. Knut Møgedal Aker Solutions 38:30:00 +5:34
6. Knut Erik Østengen Thales BIL 40:47:00 +7:51
7. Klaus Engen Innovasjon Norge 41:29:00 +8:33
8. Trond Wettergreen Andvord 41:44:00 +8:48
9. Roar Gudding Vet BIL 45:24:00 +12:28
10. Tormod Hegdahl HEMING orientering 52:00:00 +19:04
11. Bjørn Sandelien Vegdirektoratets IF 52:44:00 +19:48
12. Tom Ibsen OUS 01:06:37 +33:41
DSQ Tor Sandby Skattedirektoratet 44:14:00

Klasse: H75-79(EKORT-A)
Plass Navn Klubb Tid Etter
1. Øystein Madsen GE Healthcare 42:41:00 +0:00 GULL
2. Jon C. Fougner FUGRO 45:43:00 +3:02 SØLV
3. Arne Øfsthus Fugro 47:31:00 +4:50 BRONSE
4. Sven Erik Rognes Universitetet i Oslo 49:48:00 +7:07
5. Sigfred Fagervik Thales 50:56:00 +8:15
6. Svein F Kvalheim Oppegård 56:06:00 +13:25
7. Bjørn Egner HEMING Orientering 57:10:00 +14:29
8. Bjørn Gunnerød Asker Skiklubb 01:01:05 +18:24
9. Tor Ommundsen Veritas 01:10:02 +27:21
10. Per Eric Ståhlbrand OUS 01:10:53 +28:12
11. Ronald Inglingstad Oppsal IF 01:18:38 +35:57
DSQ Annar Brustad FOBIL 49:17:00

Klasse: H80-(EKORT-A)
Plass Navn Klubb Tid Etter
1. Tor Drage  Aker Solutions 45:21:00 +0:00 GULL
2. Ole Sannes Lillomarka OL 01:08:40 +23:19 SØLV
3. Tor E. Henriksen Lillomarka OL 01:09:27 +24:06
4. Magne Grande FBI 01:19:41 +34:20
5. Per Gjermo Asker SK 01:32:19 +46:58
DSQ Kjell H. Eriksen Norges Bank 01:05:47



TOTALOVERSIKT: 


GULL 14

SØLV 9

BRONSE 6