Resultat klasse D5-6 (KORT)
NR TID NAVN/KLUBB 1-31 2-33 3-35 4-43 5-44 6-42 7-54 8-55 9-56 M-100
1 45:39 GUNHILD SUNDTJØNN 2:32-1 7:41-1 21:03-1 29:56-1 34:09-1 37:41-1 40:40-1 43:57-1 44:58-1 45:39-1
103 86519 SPAREBANK1 2:32-1 5:09-1 13:22-1 8:53-1 4:13-1 3:32-2 2:59-1 3:17-1 1:01-1 0:41-2
2 54:13 HILDE STÅHLBRAND 3:23-2 11:16-2 25:11-2 35:15-2 40:27-2 43:54-2 48:09-2 52:36-2 53:38-2 54:13-2
94 23224 KJELSÅS 3:23-2 7:53-2 13:55-2 10:04-2 5:12-2 3:27-1 4:15-2 4:27-2 1:02-2 0:35-1
Resultat klasse D7-8 (KORT)
NR TID NAVN/KLUBB 1-31 2-33 3-35 4-43 5-44 6-42 7-54 8-55 9-56 M-100
1 53:50 KARI SEEM 3:05-1 16:08-5 31:13-3 38:58-2 41:58-2 44:09-2 47:46-1 52:07-1 53:10-1 53:50-1
103 71582 BREVPOST 3:05-1 13:03-5 15:05-3 7:45-1 3:00-1 2:11-1 3:37-1 4:21-2 1:03-1 0:40-3
2 56:18 MARIT VÅGSNES 4:40-6 11:18-2 23:15-1 31:59-1 36:11-1 39:10-1 50:22-2 54:32-2 55:42-2 56:18-2
100 36821 ULLEVÅL SYKEHUS 4:40-6 6:38-1 11:57-1 8:44-2 4:12-2 2:59-2 11:12-6 4:10-1 1:10-3 0:36-1
3 66:33 KARI HOLST 3:48-2 10:42-1 25:10-2 44:08-3 49:48-3 54:40-3 59:14-3 64:48-3 65:55-3 66:33-3
89 23444 CSC 3:48-2 6:54-2 14:28-2 18:58-5 5:40-3 4:52-6 4:34-2 5:34-3 1:07-2 0:38-2
4 73:24 AUD I SPJELKAVIK 3:58-3 12:35-3 33:50-4 46:52-4 53:24-4 57:05-4 64:13-4 71:01-4 72:28-4 73:24-4
81 82966 FBI 3:58-3 8:37-3 21:15-4 13:02-3 6:32-4 3:41-3 7:08-5 6:48-5 1:27-4 0:56-4
5 83:42 ATIE D SAUGERUD 4:17-4 17:49-6 39:37-6 55:49-5 63:05-5 67:53-5 74:15-5 80:42-5 82:23-5 83:42-5
71 61061 VERITAS 4:17-4 13:32-6 21:48-6 16:12-4 7:16-5 4:48-5 6:22-3 6:27-4 1:41-5 1:19-6
6 94:03 ANITHA OLSEN 4:24-5 15:41-4 37:17-5 61:47-6 70:56-6 75:09-6 82:03-6 91:02-6 93:00-6 94:03-6
60 68333 NORGES BANK 4:24-5 11:17-4 21:36-5 24:30-6 9:09-6 4:13-4 6:54-4 8:59-6 1:58-6 1:03-5
Resultat klasse D9-10 (EKORT)
NR TID NAVN/KLUBB 1-31 2-33 3-34 4-36 5-42 6-54 7-55 8-56 M-100
1 52:13 JORUNN SOLHEIM 3:45-3 10:45-2 21:41-2 30:05-1 40:04-1 44:20-1 50:07-1 51:27-1 52:13-1
103 80782 TELENOR 3:45-3 7:00-1 10:56-3 8:24-1 9:59-4 4:16-2 5:47-2 1:20-4 0:46-2
2 54:29 UNNI DRAGE 2:50-1 10:43-1 20:55-1 32:52-2 41:27-2 47:44-2 52:32-2 53:49-2 54:29-2
100 78969 KVÆRNER OSLO 2:50-1 7:53-2 10:12-1 11:57-4 8:35-1 6:17-4 4:48-1 1:17-1 0:40-1
3 58:10 WENCHE BERTELSEN 4:48-5 13:24-3 24:14-3 33:48-3 44:11-3 49:36-3 56:02-3 57:20-3 58:10-3
96 78369 OSLO LÆRERNE 4:48-5 8:36-3 10:50-2 9:34-2 10:23-5 5:25-3 6:26-3 1:18-3 0:50-3
4 68:39 ANNE MARIT FÆRDEN 4:22-4 21:43-5 33:36-4 46:33-4 55:38-4 59:42-4 66:31-4 67:48-4 68:39-4
84 80601 HYDRO OSLO 4:22-4 17:21-5 11:53-4 12:57-5 9:05-2 4:04-1 6:49-4 1:17-1 0:51-4
5 80:36 ELISABETH IBSEN 3:37-2 16:04-4 37:30-5 47:54-5 57:29-5 69:08-5 78:09-5 79:32-5 80:36-5
72 80730 UNIVERSITETET 3:37-2 12:27-4 21:26-5 10:24-3 9:35-3 11:39-5 9:01-5 1:23-5 1:04-5
  DISK INGER ELISABETH KVAASE 31;4:45 33;33:41 34;51:49 36;64:39 42;89:10 100;98:40 250;98:45
10 64317 SOSIAL- OG HELSEDEP  
Resultat klasse H1-4 (LANG)
NR TID NAVN/KLUBB 1-31 2-33 3-35 4-43 5-46 6-48 7-50 8-51 9-52 10-53 11-54 12-55 13-56 M-100
1 48:36 TRULS KVAASE 1:38-1 5:25-1 12:30-1 18:06-1 22:19-1 25:15-1 31:08-1 32:18-1 35:26-1 37:54-1 44:37-1 47:18-1 48:05-1 48:36-1
103 64328 PARTNER3000 1:38-1 3:47-1 7:05-1 5:36-1 4:13-2 2:56-1 5:53-1 1:10-1 3:08-1 2:28-5 6:43-1 2:41-1 0:47-1 0:31-3
2 65:21 PÅL WINSENTS 2:20-4 7:19-2 19:46-4 27:47-4 32:38-3 37:33-3 45:35-3 47:09-2 51:36-2 53:35-2 60:28-2 63:44-2 64:48-2 65:21-2
86 80098 JANSSEN CILAG 2:20-4 4:59-2 12:27-6 8:01-3 4:51-3 4:55-3 8:02-2 1:34-2 4:27-4 1:59-2 6:53-2 3:16-2 1:04-6 0:33-6
3 70:33 FREDRIK KRISTIANSEN 5:14-6 10:31-5 20:25-5 29:16-5 34:46-4 40:53-4 49:01-4 50:50-4 54:11-3 56:36-3 64:40-3 69:08-3 70:03-3 70:33-3
80 31720 TELENOR 5:14-6 5:17-3 9:54-4 8:51-6 5:30-5 6:07-5 8:08-3 1:49-3 3:21-2 2:25-4 8:04-5 4:28-6 0:55-4 0:30-1
4 74:41 LARS K NOER 1:56-3 7:52-3 17:23-2 25:56-2 31:04-2 36:17-2 44:36-2 47:50-3 54:15-4 61:50-4 69:05-4 73:17-4 74:10-4 74:41-4
74 72307 NRK 1:56-3 5:56-4 9:31-3 8:33-5 5:08-4 5:13-4 8:19-4 3:14-6 6:25-5 7:35-6 7:15-3 4:12-5 0:53-3 0:31-3
5 81:42 ANDREAS HALLINGSTAD 8:31-7 16:52-7 27:32-6 33:20-6 37:18-5 41:12-5 50:11-5 54:05-5 64:33-6 66:08-5 76:08-5 80:11-5 81:12-5 81:42-5
67 89701 KVÆRNER OSLO 8:31-7 8:21-6 10:40-5 5:48-2 3:58-1 3:54-2 8:59-6 3:54-7 10:28-7 1:35-1 10:00-6 4:03-3 1:01-5 0:30-1
6 83:58 ESKIL HAGEN 1:52-2 9:46-4 19:02-3 27:03-3 39:12-6 45:19-6 53:49-6 55:52-6 59:23-5 70:32-6 78:25-6 82:34-6 83:26-6 83:58-6
65 98765 DVASK 1:52-2 7:54-5 9:16-2 8:01-3 12:09-7 6:07-5 8:30-5 2:03-4 3:31-3 11:09-7 7:53-4 4:09-4 0:52-2 0:32-5
7 107:53 ESPEN EGNER 2:50-5 12:19-6 35:50-7 47:11-7 56:01-7 63:04-7 76:24-7 78:37-7 86:03-7 88:16-7 100:21-7 106:00-7 107:07-7 107:53-7
41 68571 SCANDPOWER 2:50-5 9:29-7 23:31-7 11:21-7 8:50-6 7:03-7 13:20-7 2:13-5 7:26-6 2:13-3 12:05-7 5:39-7 1:07-7 0:46-7
  DISK HÅKON AMUNDSEN 31;2:41 33;15:08 35;25:55 43;34:27 46;42:10 48;46:37 50;55:08 51;57:23 71;59:49 53;71:36 54;80:00 55;84:01 56;84:51 100;85:20 250;85:28
10 96763 DVASK  
Resultat klasse H10 (KORT)
NR TID NAVN/KLUBB 1-31 2-33 3-35 4-43 5-44 6-42 7-54 8-55 9-56 M-100
1 45:13 HELGE KVAASE 3:11-2 9:17-3 20:28-1 29:16-1 33:21-1 36:00-1 39:20-1 43:25-1 44:31-1 45:13-1
103 63817 HIAK 3:11-2 6:06-4 11:11-1 8:48-1 4:05-3 2:39-3 3:20-1 4:05-2 1:06-4 0:42-4
2 50:22 SIGFRED FAGERVIK 3:21-5 9:19-4 23:33-3 35:27-4 38:47-3 41:06-3 44:43-2 48:45-2 49:46-2 50:22-2
97 79724 ATN 3:21-5 5:58-3 14:14-5 11:54-7 3:20-1 2:19-2 3:37-2 4:02-1 1:01-2 0:36-1
3 54:03 EYVIND AAS 3:58-6 11:39-6 23:34-4 34:55-3 40:28-4 43:37-4 47:57-3 52:05-3 53:16-3 54:03-3
93 71772 GEOFORM 3:58-6 7:41-7 11:55-3 11:21-6 5:33-7 3:09-6 4:20-6 4:08-3 1:11-6 0:47-7
4 55:32 ARNE JORDAL 4:04-7 10:10-5 21:38-2 30:38-2 35:06-2 37:56-2 49:16-4 53:24-4 54:40-4 55:32-4
90 400564 SAS 4:04-7 6:06-4 11:28-2 9:00-2 4:28-5 2:50-4 11:20-12 4:08-3 1:16-8 0:52-11
5 61:12 PER ERIK SØRENSEN 2:16-1 7:32-1 34:54-8 45:42-8 49:07-8 51:17-8 55:07-6 59:30-5 60:30-5 61:12-5
85 78982 NORDEA 2:16-1 5:16-1 27:22-12 10:48-4 3:25-2 2:10-1 3:50-3 4:23-6 1:00-1 0:42-4
6 61:31 BJØRN ECKSTRØM 3:20-4 9:02-2 27:45-7 36:53-5 41:12-5 44:10-5 55:21-7 59:37-6 60:47-6 61:31-6
84 76211 NVE 3:20-4 5:42-2 18:43-8 9:08-3 4:19-4 2:58-5 11:11-11 4:16-5 1:10-5 0:44-6
7 63:15 PER E STÅHLBRAND 4:22-8 12:53-9 27:42-6 41:14-6 47:01-6 50:28-6 55:30-8 61:01-7 62:28-7 63:15-7
82 23225 RIKSHOSPITALET 4:22-8 8:31-8 14:49-6 13:32-11 5:47-8 3:27-7 5:02-8 5:31-8 1:27-10 0:47-7
8 63:21 ODD TORE SAUGERUD 3:18-3 12:00-7 25:52-5 41:49-7 47:01-6 50:59-7 54:57-5 61:10-8 62:31-8 63:21-8
82 61062 VERITAS 3:18-3 8:42-9 13:52-4 15:57-12 5:12-6 3:58-9 3:58-4 6:13-12 1:21-9 0:50-10
9 71:03 ERIK HAUGROS 5:43-11 12:47-8 36:02-10 48:46-9 54:33-9 59:13-9 63:31-9 69:18-9 70:22-9 71:03-9
75 80824 LØRENSKOG KOMM 5:43-11 7:04-6 23:15-11 12:44-9 5:47-8 4:40-11 4:18-5 5:47-9 1:04-3 0:41-3
10 74:01 ERLING BJARKØ 10:45-12 21:48-12 38:20-11 49:12-11 56:00-10 60:06-11 65:39-10 71:26-10 73:07-10 74:01-10
72 82170 JIL GRORUD 10:45-12 11:03-11 16:32-7 10:52-5 6:48-11 4:06-10 5:33-9 5:47-9 1:41-12 0:54-12
11 74:33 TOM JARLE SIVESIND 4:51-10 13:51-10 35:46-9 48:51-10 56:03-11 59:50-10 66:19-11 72:26-11 73:54-11 74:33-11
71 79851 NRK 4:51-10 9:00-10 21:55-10 13:05-10 7:12-12 3:47-8 6:29-10 6:07-11 1:28-11 0:39-2
12 76:24 STEN HARRIS 4:44-9 20:11-11 41:39-12 54:21-12 60:19-12 65:13-12 69:48-12 74:24-12 75:35-12 76:24-12
69 67581 RIKSHOSPITALET 4:44-9 15:27-12 21:28-9 12:42-8 5:58-10 4:54-12 4:35-7 4:36-7 1:11-6 0:49-9
  DISK SVEIN VIKHAMAR 31;3:53 33;12:41 35;26:04 100;56:10 250;56:20
10 82118 LINJEGODS  
Resultat klasse H11 (EKORT)
NR TID NAVN/KLUBB 1-31 2-33 3-34 4-36 5-42 6-54 7-55 8-56 M-100
1 37:47 SIGURD MELSOM 2:23-1 7:55-1 15:50-1 22:42-1 28:17-1 32:19-1 36:14-1 37:13-1 37:47-1
103 89510 KJELSÅS 2:23-1 5:32-1 7:55-2 6:52-2 5:35-1 4:02-4 3:55-1 0:59-1 0:34-2
2 41:09 ÅGE ØYVANN 2:43-3 11:05-4 18:12-2 24:36-2 32:16-2 35:14-2 39:40-2 40:39-2 41:09-2
99 63769 HYDRO OSLO 2:43-3 8:22-8 7:07-1 6:24-1 7:40-3 2:58-1 4:26-3 0:59-1 0:30-1
3 47:39 TOR DRAGE 3:19-6 11:30-5 20:42-4 27:52-4 36:14-4 40:09-3 45:56-3 46:59-3 47:39-3
92 78968 KVÆRNER OSLO 3:19-6 8:11-6 9:12-5 7:10-5 8:22-5 3:55-2 5:47-7 1:03-5 0:40-5
4 52:28 HARALD BIRKELAND 2:36-2 9:12-2 18:17-3 26:03-3 32:33-3 46:45-5 50:45-4 51:49-4 52:28-4
86 86524 RIKSHOSPITALET 2:36-2 6:36-3 9:05-3 7:46-6 6:30-2 14:12-11 4:00-2 1:04-6 0:39-3
5 53:36 HANS SÆTREVIK 4:09-8 12:25-7 21:34-5 31:35-5 42:05-6 46:02-4 51:43-5 52:54-5 53:36-5
85 80781 TELENOR 4:09-8 8:16-7 9:09-4 10:01-9 10:30-9 3:57-3 5:41-6 1:11-8 0:42-7
6 54:10 TORE HOLM 3:22-7 9:56-3 25:30-7 32:34-6 42:58-7 47:43-6 52:28-6 53:30-6 54:10-6
84 79821 ELKEM 3:22-7 6:34-2 15:34-10 7:04-4 10:24-8 4:45-5 4:45-4 1:02-4 0:40-5
7 59:37 SVEIN FORTHUN 4:11-9 12:11-6 24:36-6 33:15-7 43:52-8 48:58-7 57:18-7 58:43-7 59:37-7
79 39225 HIO 4:11-9 8:00-5 12:25-8 8:39-7 10:37-10 5:06-7 8:20-11 1:25-9 0:54-10
8 60:09 SVEIN KVALHEIM 3:02-4 17:22-11 26:41-8 33:40-8 41:49-5 53:29-9 58:31-9 59:30-8 60:09-8
78 23713 BT 3:02-4 14:20-11 9:19-6 6:59-3 8:09-4 11:40-10 5:02-5 0:59-1 0:39-3
9 60:42 ROLF EDVARDSEN 9:25-11 17:15-10 28:39-10 38:46-9 47:24-9 52:13-8 58:01-8 59:44-9 60:42-9
78 78973 NIFU 9:25-11 7:50-4 11:24-7 10:07-10 8:38-6 4:49-6 5:48-8 1:43-11 0:58-11
10 69:12 TERJE CHRISTIANSEN 4:32-10 14:19-9 27:17-9 39:55-10 55:10-10 60:52-10 66:48-10 68:22-10 69:12-10
69 79720 ATN 4:32-10 9:47-10 12:58-9 12:38-11 15:15-11 5:42-8 5:56-9 1:34-10 0:50-9
11 72:17 ODD ANDA 3:05-5 12:26-8 38:11-11 47:30-11 56:12-11 63:45-11 70:25-11 71:29-11 72:17-11
66 86904 NILU 3:05-5 9:21-9 25:45-11 9:19-8 8:42-7 7:33-9 6:40-10 1:04-6 0:48-8
  DISK EGIL SVENSSON 31;5:57 36;39:29 42;54:27 54;64:08 55;72:36 56;74:43 100;75:46 250;75:54
10 76166 JIL GRORUD  
Resultat klasse H12 (EKORT)
NR TID NAVN/KLUBB 1-31 2-33 3-34 4-36 5-42 6-54 7-55 8-56 M-100
1 46:17 HELGE MONSRUD 3:05-2 9:28-1 19:03-1 26:36-1 34:33-1 38:58-1 44:19-1 45:34-1 46:17-1
103 77419 PRIVAT 3:05-2 6:23-1 9:35-3 7:33-1 7:57-1 4:25-3 5:21-4 1:15-3 0:43-2
2 46:58 TOR E HENRIKSEN 3:31-3 11:25-4 20:19-3 28:14-2 36:25-2 40:12-2 45:10-2 46:25-2 46:58-2
102 401144 PRIVAT 3:31-3 7:54-4 8:54-1 7:55-2 8:11-2 3:47-1 4:58-3 1:15-3 0:33-1
3 48:14 OLE SANNES 2:45-1 10:01-2 19:15-2 28:47-3 37:33-3 42:04-3 46:26-3 47:30-3 48:14-3
100 401123 ROXAR BIL 2:45-1 7:16-2 9:14-2 9:32-3 8:46-4 4:31-4 4:22-1 1:04-1 0:44-3
4 57:24 KJELL TEIGLAND 3:47-4 11:23-3 21:54-4 31:31-4 39:49-4 50:19-4 55:11-4 56:29-4 57:24-4
89 68266 PRIVAT 3:47-4 7:36-3 10:31-5 9:37-4 8:18-3 10:30-6 4:52-2 1:18-5 0:55-5
5 59:01 MAGNE GRANDE 5:08-5 14:46-5 25:14-5 38:00-5 47:37-5 51:32-5 57:11-5 58:15-5 59:01-5
88 82190 FBI 5:08-5 9:38-5 10:28-4 12:46-5 9:37-5 3:55-2 5:39-5 1:04-1 0:46-4
6 85:07 ERIK KIELLAND 9:22-6 22:42-6 37:17-6 50:33-6 66:30-6 74:29-6 81:50-6 84:03-6 85:07-6
62 66677 NVE 9:22-6 13:20-6 14:35-6 13:16-6 15:57-6 7:59-5 7:21-6 2:13-6 1:04-6
  DISK HAROLD OLSEN 31;7:03 33;23:54 34;42:45 36;64:14 42;88:17 100;99:54 250;100:02
10 79886 POSTEN  
Resultat klasse H13 (EKORT)
NR TID NAVN/KLUBB 1-31 2-33 3-34 4-36 5-42 6-54 7-55 8-56 M-100
1 64:00 THORSTEN SMALBERGET 3:54-1 16:31-1 28:41-1 38:28-1 48:39-1 53:46-1 61:30-1 63:02-1 64:00-1
103 30982 PAKKEPOST 3:54-1 12:37-1 12:10-1 9:47-1 10:11-1 5:07-1 7:44-1 1:32-1 0:58-1
Resultat klasse H5-6 (LANG)
NR TID NAVN/KLUBB 1-31 2-33 3-35 4-43 5-46 6-48 7-50 8-51 9-52 10-53 11-54 12-55 13-56 M-100
1 55:05 STEIN H. HAGEN 1:48-1 7:42-5 15:08-1 22:54-1 26:48-1 30:42-1 39:36-1 40:51-1 44:24-1 45:52-1 51:20-1 53:52-1 54:36-1 55:05-1
103 480247 STEIN HAGEN CONS. 1:48-1 5:54-6 7:26-1 7:46-3 3:54-1 3:54-1 8:54-6 1:15-1 3:33-3 1:28-1 5:28-1 2:32-1 0:44-1 0:29-1
2 61:22 TORE SUNDTJØNN 1:56-2 6:33-1 17:05-4 24:14-2 28:32-2 33:20-2 41:24-2 42:59-2 46:54-2 48:35-2 56:15-2 59:31-2 60:39-2 61:22-2
96 86520 SCHIBSTED 1:56-2 4:37-1 10:32-8 7:09-2 4:18-2 4:48-5 8:04-3 1:35-4 3:55-4 1:41-3 7:40-3 3:16-3 1:08-11 0:43-13
3 65:37 IVAR REFSLAND 2:00-4 7:15-3 15:43-2 24:55-3 30:02-3 34:08-3 44:08-3 46:08-3 50:08-3 51:47-3 58:29-3 63:54-3 65:06-3 65:37-3
91 64744 ORACLE 2:00-4 5:15-3 8:28-2 9:12-10 5:07-4 4:06-2 10:00-9 2:00-12 4:00-5 1:39-2 6:42-2 5:25-14 1:12-13 0:31-4
4 67:33 HARALD IWE 1:57-3 7:14-2 15:50-3 30:48-7 35:23-6 39:47-5 47:14-5 48:45-5 52:00-5 53:42-4 63:08-5 66:14-4 67:04-4 67:33-4
88 82225 NGI 1:57-3 5:17-4 8:36-3 14:58-15 4:35-3 4:24-3 7:27-2 1:31-2 3:15-1 1:42-4 9:26-11 3:06-2 0:50-4 0:29-1
5 68:21 ASBJØRN AARVIK 2:29-11 8:25-7 18:40-5 27:28-4 32:38-4 37:46-4 46:23-4 47:54-4 51:59-4 54:26-5 62:44-4 66:45-5 67:50-5 68:21-5
87 79989 HYDRO OSLO 2:29-11 5:56-7 10:15-7 8:48-9 5:10-6 5:08-6 8:37-5 1:31-2 4:05-6 2:27-9 8:18-6 4:01-7 1:05-8 0:31-4
6 72:42 ERIK SERCK-HANSSEN 2:12-5 7:19-4 19:29-7 27:29-5 32:57-5 42:19-6 49:38-6 52:41-6 57:38-6 59:32-6 67:46-6 71:14-6 72:07-6 72:42-6
83 82121 NETCOM 2:12-5 5:07-2 12:10-11 8:00-5 5:28-8 9:22-14 7:19-1 3:03-14 4:57-8 1:54-6 8:14-5 3:28-4 0:53-5 0:35-9
7 78:03 ERIK BRATLIE 2:20-7 9:43-9 22:56-10 30:42-6 37:07-7 43:19-7 52:41-7 54:24-7 59:11-7 63:58-7 72:36-7 76:36-7 77:33-7 78:03-7
78 86919 HIL-NSB 2:20-7 7:23-10 13:13-13 7:46-3 6:25-11 6:12-11 9:22-8 1:43-7 4:47-7 4:47-14 8:38-7 4:00-6 0:57-7 0:30-3
8 80:32 STEINAR MYRABØ 3:16-13 10:47-11 19:29-7 33:08-10 38:29-10 43:56-8 55:41-10 58:32-10 63:48-9 66:07-9 74:54-9 78:59-8 79:54-8 80:32-8
75 71668 BRØBIL 3:16-13 7:31-11 8:42-4 13:39-13 5:21-7 5:27-8 11:45-11 2:51-13 5:16-10 2:19-8 8:47-8 4:05-9 0:55-6 0:38-10
9 81:53 HELGE VATN 2:28-10 16:39-14 26:18-13 33:08-10 39:44-11 44:30-10 55:08-9 57:00-9 62:51-8 65:00-8 74:10-8 80:16-9 81:22-9 81:53-9
74 79943 HYDRO OSLO 2:28-10 14:11-14 9:39-6 6:50-1 6:36-12 4:46-4 10:38-10 1:52-10 5:51-11 2:09-7 9:10-9 6:06-15 1:06-9 0:31-4
10 82:34 ROAR SIGURDSEN 2:24-8 9:41-8 19:00-6 32:05-9 37:56-9 46:23-12 54:37-8 56:16-8 66:55-11 69:44-10 77:37-10 81:17-10 82:01-10 82:34-10
73 79180 RINGNES 2:24-8 7:17-9 9:19-5 13:05-12 5:51-9 8:27-13 8:14-4 1:39-5 10:39-13 2:49-11 7:53-4 3:40-5 0:44-1 0:33-8
11 86:29 TORE LØBERG 2:32-12 16:54-15 30:47-15 39:21-14 44:29-14 50:37-13 59:54-13 61:40-12 66:40-10 70:29-11 80:37-11 84:38-11 85:48-11 86:29-11
69 400270 LMI 2:32-12 14:22-15 13:53-14 8:34-7 5:08-5 6:08-10 9:17-7 1:46-9 5:00-9 3:49-13 10:08-13 4:01-7 1:10-12 0:41-12
12 87:08 TORE RINGERIKE 2:27-9 10:32-10 22:26-9 30:56-8 37:53-8 43:58-9 59:20-11 61:05-11 68:58-12 71:42-12 80:54-12 85:02-12 86:19-12 87:08-12
68 23435 DNB 2:27-9 8:05-12 11:54-10 8:30-6 6:57-14 6:05-9 15:22-14 1:45-8 7:53-12 2:44-10 9:12-10 4:08-10 1:17-14 0:49-15
13 90:38 HÅKON HALVORSEN 2:15-6 7:51-6 24:38-11 33:25-12 40:47-12 46:09-11 59:50-12 67:26-13 70:43-13 74:14-13 84:20-13 89:19-13 90:06-13 90:38-13
65 93955 GJENSIDIGE 2:15-6 5:36-5 16:47-15 8:47-8 7:22-15 5:22-7 13:41-13 7:36-15 3:17-2 3:31-12 10:06-12 4:59-13 0:47-3 0:32-7
14 107:18 TERJE HEGGELUND 7:34-15 14:36-12 25:51-12 37:33-13 43:39-13 55:48-15 75:18-15 76:59-15 88:30-15 90:15-14 100:59-14 105:33-14 106:40-14 107:18-14
48 82205 INTER-CONSULT 7:34-15 7:02-8 11:15-9 11:42-11 6:06-10 12:09-15 19:30-15 1:41-6 11:31-14 1:45-5 10:44-14 4:34-11 1:07-10 0:38-10
15 112:23 GEIR HANESAND 4:03-14 15:39-13 27:56-14 41:36-15 48:27-15 54:42-14 67:36-14 69:33-14 84:43-14 91:54-15 105:27-15 110:17-15 111:36-15 112:23-15
43 79726 ATN 4:03-14 11:36-13 12:17-12 13:40-14 6:51-13 6:15-12 12:54-12 1:57-11 15:10-15 7:11-15 13:33-15 4:50-12 1:19-15 0:47-14
  DISK TORGRIM ENGELL 31;2:40 33;13:06 35;22:07 43;30:40 46;35:17 48;39:56 50;47:26 51;49:03 52;54:31 100;77:28 250;77:35
10 94074 AMERSHAM  
Resultat klasse H7 (MELLOM)
NR TID NAVN/KLUBB 1-31 2-33 3-34 4-43 5-46 6-50 7-51 8-52 9-53 10-54 11-55 12-56 M-100
1 44:00 JOHN HANSEN 2:10-1 7:32-4 13:23-2 19:00-2 23:35-2 28:20-2 29:32-2 31:48-1 33:09-1 39:33-1 42:41-1 43:28-1 44:00-1
103 36340 AB PIL 2:10-1 5:22-5 5:51-2 5:37-2 4:35-4 4:45-1 1:12-1 2:16-1 1:21-1 6:24-2 3:08-2 0:47-1 0:32-3
2 45:02 ENDRE HALLAN 2:11-2 6:23-1 12:11-1 17:43-1 21:55-1 26:46-1 29:30-1 33:03-2 34:39-2 40:51-2 43:41-2 44:30-2 45:02-2
101 79089 STATENS VEGVESEN 2:11-2 4:12-1 5:48-1 5:32-1 4:12-1 4:51-2 2:44-6 3:33-3 1:36-3 6:12-1 2:50-1 0:49-2 0:32-3
3 49:25 VIDAR SVENDSEN 2:24-5 7:02-3 13:41-4 20:35-3 25:17-3 30:52-3 32:41-3 35:44-3 37:10-3 44:52-3 48:00-3 48:52-3 49:25-3
96 80606 NLH-BIL NIJOS 2:24-5 4:38-2 6:39-4 6:54-3 4:42-5 5:35-3 1:49-4 3:03-2 1:26-2 7:42-4 3:08-2 0:52-3 0:33-5
4 52:26 TORE SANNES 2:17-3 6:57-2 13:24-3 21:51-4 26:09-4 32:18-4 33:54-4 37:42-4 39:54-4 47:26-4 50:50-4 51:47-4 52:26-4
92 30471 ROXAR BIL 2:17-3 4:40-3 6:27-3 8:27-4 4:18-2 6:09-5 1:36-2 3:48-4 2:12-5 7:32-3 3:24-4 0:57-5 0:39-6
5 70:27 TORMOD ØVERGAARD 2:33-6 7:51-5 14:31-5 29:31-6 33:58-6 49:27-7 51:04-7 55:16-7 57:23-5 65:15-5 68:39-5 69:47-5 70:27-5
74 31423 HANDS 2:33-6 5:18-4 6:40-5 15:00-7 4:27-3 15:29-7 1:37-3 4:12-5 2:07-4 7:52-5 3:24-4 1:08-6 0:40-7
6 74:49 HARALD SVERDRUP-THYGESON 2:18-4 8:04-6 16:38-6 26:39-5 32:55-5 38:51-5 42:56-5 53:23-5 60:57-7 69:07-7 73:24-7 74:19-6 74:49-6
70 87016 CSC 2:18-4 5:46-6 8:34-7 10:01-5 6:16-7 5:56-4 4:05-7 10:27-7 7:34-7 8:10-6 4:17-7 0:55-4 0:30-2
7 74:59 FINN GANGE 2:45-7 10:54-7 18:48-7 32:12-7 38:24-7 45:33-6 47:49-6 53:48-6 59:11-6 68:58-6 72:59-6 74:30-7 74:59-7
70 76039 NVE 2:45-7 8:09-7 7:54-6 13:24-6 6:12-6 7:09-6 2:16-5 5:59-6 5:23-6 9:47-7 4:01-6 1:31-7 0:29-1
Resultat klasse H8 (MELLOM)
NR TID NAVN/KLUBB 1-31 2-33 3-34 4-43 5-46 6-50 7-51 8-52 9-53 10-54 11-55 12-56 M-100
1 46:44 BJØRN GRINDE 2:04-3 7:19-3 12:52-2 18:29-1 22:41-1 27:44-1 29:34-1 33:48-1 35:44-1 42:29-1 45:25-1 46:14-1 46:44-1
103 400195 FOLKEHELSA 2:04-3 5:15-3 5:33-1 5:37-1 4:12-1 5:03-1 1:50-4 4:14-4 1:56-4 6:45-1 2:56-1 0:49-2 0:30-1
2 52:23 KNUT KROSBY 2:36-6 8:57-7 14:59-4 21:57-3 27:26-4 33:06-3 34:37-3 37:41-3 39:21-3 47:20-3 50:54-2 51:51-2 52:23-2
97 39168 NEPTUN 2:36-6 6:21-8 6:02-3 6:58-3 5:29-5 5:40-2 1:31-1 3:04-1 1:40-1 7:59-3 3:34-4 0:57-4 0:32-3
3 53:10 JON FREDRIKSEN 2:00-1 6:35-1 12:31-1 19:08-2 24:25-2 30:08-2 31:48-2 35:22-2 37:14-2 46:18-2 51:16-3 52:28-3 53:10-3
95 89526 FOBIL 2:00-1 4:35-1 5:56-2 6:37-2 5:17-3 5:43-3 1:40-2 3:34-3 1:52-3 9:04-7 4:58-9 1:12-10 0:42-8
4 55:25 JOHN TH PETERSEN 2:27-5 7:18-2 14:54-3 22:04-4 26:51-3 33:20-4 35:05-4 38:38-4 41:57-4 50:11-4 53:51-4 54:47-4 55:25-4
92 79791 NORDEA 2:27-5 4:51-2 7:36-8 7:10-4 4:47-2 6:29-6 1:45-3 3:33-2 3:19-10 8:14-5 3:40-5 0:56-3 0:38-5
5 61:01 VIDAR BERTEIG 2:03-2 7:37-4 15:12-5 22:37-5 28:49-5 37:17-6 40:17-6 46:21-5 48:31-5 56:28-5 59:43-5 60:30-5 61:01-5
86 86376 SAS 2:03-2 5:34-4 7:35-7 7:25-6 6:12-7 8:28-12 3:00-12 6:04-7 2:10-6 7:57-2 3:15-2 0:47-1 0:31-2
6 65:00 DAG TH KOLBERG 2:24-4 7:58-5 15:17-6 23:39-6 29:20-6 35:44-5 38:05-5 49:47-6 51:34-6 59:45-6 63:17-6 64:19-6 65:00-6
82 401099 FOBIL 2:24-4 5:34-4 7:19-6 8:22-7 5:41-6 6:24-4 2:21-8 11:42-12 1:47-2 8:11-4 3:32-3 1:02-6 0:41-7
7 72:51 PÅL BENJAMINSEN 4:19-11 14:51-11 23:09-11 30:22-10 40:16-10 48:11-11 50:47-10 55:27-8 57:31-7 66:04-7 71:07-7 72:11-7 72:51-7
74 36455 FORSVARSBYGG 4:19-11 10:32-11 8:18-9 7:13-5 9:54-13 7:55-10 2:36-9 4:40-6 2:04-5 8:33-6 5:03-10 1:04-7 0:40-6
8 75:45 DAG THOMASSEN 2:36-6 8:29-6 15:41-7 27:51-7 36:21-8 44:09-7 46:01-7 50:24-7 58:37-8 69:02-8 73:49-8 74:59-8 75:45-8
71 23608 IFE 2:36-6 5:53-7 7:12-5 12:10-11 8:30-10 7:48-9 1:52-5 4:23-5 8:13-13 10:25-10 4:47-8 1:10-9 0:46-10
9 77:30 EINAR SKÅRE 3:02-8 16:02-13 22:45-10 35:08-11 40:35-11 47:00-10 52:30-12 59:49-10 62:33-9 72:03-9 75:54-9 76:55-9 77:30-9
70 71581 BREVPOST 3:02-8 13:00-13 6:43-4 12:23-12 5:27-4 6:25-5 5:30-13 7:19-9 2:44-8 9:30-9 3:51-6 1:01-5 0:35-4
10 79:21 HELGE STENSETH 3:28-9 10:38-9 20:33-9 29:26-9 36:13-7 44:24-8 47:01-9 58:14-9 63:44-11 72:56-10 77:20-10 78:37-10 79:21-10
68 79715 ATN 3:28-9 7:10-9 9:55-11 8:53-8 6:47-8 8:11-11 2:37-10 11:13-11 5:30-12 9:12-8 4:24-7 1:17-11 0:44-9
11 81:18 MOGENS MONSEN 4:35-12 12:52-10 25:05-12 35:23-12 42:28-12 49:13-12 51:31-11 60:01-11 62:52-10 73:23-11 79:23-11 80:29-11 81:18-11
66 23896 MYSOFT 4:35-12 8:17-10 12:13-13 10:18-10 7:05-9 6:45-7 2:18-7 8:30-10 2:51-9 10:31-11 6:00-13 1:06-8 0:49-12
12 85:18 ROLF BARLINDHAUG 4:39-13 10:16-8 19:11-8 28:08-8 37:35-9 44:28-9 46:27-8 62:10-12 64:38-12 77:44-12 82:52-12 84:32-12 85:18-12
62 84841 FBI 4:39-13 5:37-6 8:55-10 8:57-9 9:27-12 6:53-8 1:59-6 15:43-13 2:28-7 13:06-13 5:08-11 1:40-12 0:46-10
13 94:04 ARVID RINGERIKE 3:28-9 15:19-12 26:01-13 38:36-13 47:29-13 61:42-13 64:23-13 70:45-13 74:24-13 85:35-13 91:24-13 93:05-13 94:04-13
53 78974 VIKEN ENERGINETT 3:28-9 11:51-12 10:42-12 12:35-13 8:53-11 14:13-13 2:41-11 6:22-8 3:39-11 11:11-12 5:49-12 1:41-13 0:59-13
  DISK ØYSTEIN KILDAHL 31;2:31 33;10:27 34;23:34 43;31:13 46;36:47 50;42:01 51;43:24 52;46:40 53;48:32 54;56:04 55;59:31 100;60:42 250;60:49
10 402635 AHS  
  DISK TROND WETTERGREEN 31;2:31 33;8:56 34;15:10 43;26:36 46;32:15 100;58:44 250;58:49
10 82115 ANDVORD  
Resultat klasse H9 (KORT)
NR TID NAVN/KLUBB 1-31 2-33 3-35 4-43 5-44 6-42 7-54 8-55 9-56 M-100
1 36:08 HENRY JOHANSEN 1:52-1 6:26-1 15:32-1 22:26-1 25:43-1 28:24-1 31:21-1 34:47-1 35:40-1 36:08-1
103 23445 SIEMENS 1:52-1 4:34-1 9:06-1 6:54-1 3:17-2 2:41-3 2:57-2 3:26-1 0:53-1 0:28-1
2 39:48 KJELL RØKKE 2:33-5 7:24-2 17:42-2 25:17-2 28:25-2 31:26-2 34:11-2 38:19-2 39:15-2 39:48-2
99 71504 REINERTSEN 2:33-5 4:51-2 10:18-3 7:35-3 3:08-1 3:01-6 2:45-1 4:08-5 0:56-2 0:33-3
3 43:12 JON FÆRDEN 2:26-3 8:07-4 17:48-3 25:30-3 29:30-3 32:35-3 36:21-3 41:39-3 42:36-3 43:12-3
94 80602 KREDITORFOR 2:26-3 5:41-4 9:41-2 7:42-4 4:00-6 3:05-7 3:46-6 5:18-11 0:57-5 0:36-6
4 46:16 FRIDULV SAGBERG 2:28-4 10:25-9 21:46-6 29:00-4 32:23-4 34:33-4 41:05-5 44:35-4 45:43-4 46:16-4
90 66671 FBI 2:28-4 7:57-12 11:21-6 7:14-2 3:23-3 2:10-1 6:32-14 3:30-2 1:08-9 0:33-3
5 48:27 RUNAR NARVLAND 2:49-9 8:43-5 19:36-4 29:35-5 33:33-5 36:00-5 39:33-4 46:01-5 47:45-5 48:27-5
88 79875 TRYGDERETTEN 2:49-9 5:54-5 10:53-4 9:59-8 3:58-5 2:27-2 3:33-5 6:28-15 1:44-15 0:42-12
6 48:31 KJELL STENSTADVOLD 2:07-2 7:31-3 23:33-8 32:23-7 36:00-7 39:30-7 42:50-6 46:51-6 47:51-6 48:31-6
88 87052 HYDRO OSLO 2:07-2 5:24-3 16:02-15 8:50-6 3:37-4 3:30-14 3:20-3 4:01-3 1:00-6 0:40-7
7 50:33 BJØRN SPJELKAVIK 2:33-5 8:47-6 23:37-9 33:48-9 38:02-9 41:08-9 44:36-7 48:52-7 49:58-7 50:33-7
86 82967 FBI 2:33-5 6:14-6 14:50-11 10:11-9 4:14-9 3:06-8 3:28-4 4:16-6 1:06-8 0:35-5
8 52:11 LARS-EVAN PETTERSSON 2:48-8 9:38-7 23:46-10 33:08-8 37:16-8 40:27-8 45:44-8 50:34-8 51:30-8 52:11-8
84 39181 NVE 2:48-8 6:50-8 14:08-9 9:22-7 4:08-7 3:11-10 5:17-11 4:50-7 0:56-2 0:41-9
9 53:10 TOM IBSEN 3:18-11 9:58-8 21:38-5 33:54-10 38:23-10 41:48-10 46:20-9 51:21-9 52:29-9 53:10-9
83 80728 UBIL 3:18-11 6:40-7 11:40-7 12:16-16 4:29-10 3:25-13 4:32-7 5:01-8 1:08-9 0:41-9
10 55:11 KNUT MØGEDAL 2:36-7 11:39-12 22:47-7 31:24-6 35:33-6 38:30-6 49:38-10 53:45-10 54:41-10 55:11-10
81 80722 KVÆRNER OSLO 2:36-7 9:03-15 11:08-5 8:37-5 4:09-8 2:57-5 11:08-15 4:07-4 0:56-2 0:30-2
11 57:26 TORSTEIN ØSTEN 3:51-12 11:07-11 25:56-11 36:45-11 42:32-11 45:26-11 50:11-11 55:20-11 56:39-11 57:26-11
79 82169 MAESTRO 3:51-12 7:16-9 14:49-10 10:49-12 5:47-13 2:54-4 4:45-10 5:09-10 1:19-12 0:47-13
12 59:59 ØYSTEIN FUSKELAND 3:54-13 12:14-13 27:26-13 37:49-12 42:34-12 46:35-12 52:24-13 57:52-12 59:06-12 59:59-12
77 79852 NRK 3:54-13 8:20-13 15:12-12 10:23-10 4:45-11 4:01-16 5:49-13 5:28-12 1:14-11 0:53-15
13 60:09 ODDVAR HAGEN 4:09-14 12:42-14 28:28-15 38:59-14 45:00-14 48:21-14 53:00-14 58:02-13 59:21-13 60:09-13
76 301226 ATN 4:09-14 8:33-14 15:46-14 10:31-11 6:01-15 3:21-11 4:39-8 5:02-9 1:19-12 0:48-14
14 62:18 PER HAUGEN 5:10-15 14:30-15 28:22-14 40:04-15 45:00-14 48:52-15 54:21-15 60:32-15 61:37-14 62:18-14
74 80116 NEDERMAN 5:10-15 9:20-16 13:52-8 11:42-15 4:56-12 3:52-15 5:29-12 6:11-13 1:05-7 0:41-9
15 62:54 KNUT TORE SOLHEIM 3:01-10 10:33-10 26:54-12 38:19-13 44:15-13 47:39-13 52:23-12 60:20-14 61:42-15 62:54-15
74 80713 FUGRO 3:01-10 7:32-11 16:21-16 11:25-13 5:56-14 3:24-12 4:44-9 7:57-16 1:22-14 1:12-16
16 76:51 TOR SANDBY 8:25-16 15:53-16 31:24-16 43:04-16 50:47-16 53:55-16 68:11-16 74:26-16 76:11-16 76:51-16
60 78621 SKATTEDIR 8:25-16 7:28-10 15:31-13 11:40-14 7:43-16 3:08-9 14:16-16 6:15-14 1:45-16 0:40-7
  DISK SIGMUND NYLUND 31;2:46 33;8:25 35;19:19 43;37:52 44;42:12 42;44:14 54;50:35 56;54:34 100;55:04 250;55:13
10 67712 NORDEA  
Resultat klasse HA (LANG)
NR TID NAVN/KLUBB 1-31 2-33 3-35 4-43 5-46 6-48 7-50 8-51 9-52 10-53 11-54 12-55 13-56 M-100
1 43:05 CHRISTIAN VOGELSANG 1:45-2 5:02-1 11:33-1 16:35-1 20:19-1 23:15-1 28:18-1 29:28-1 31:22-1 33:14-1 39:40-1 41:58-1 42:37-1 43:05-1
103 82224 NIVA 1:45-2 3:17-1 6:31-1 5:02-1 3:44-1 2:56-2 5:03-1 1:10-1 1:54-1 1:52-7 6:26-2 2:18-1 0:39-1 0:28-2
2 49:06 JAN TORE HENRIKSEN 1:34-1 5:51-3 12:53-2 18:43-2 22:37-2 26:26-3 33:26-3 34:36-3 37:32-3 38:59-3 44:54-2 47:46-2 48:37-2 49:06-2
96 63793 HENRIKSENS CONS 1:34-1 4:17-3 7:02-2 5:50-4 3:54-2 3:49-6 7:00-5 1:10-1 2:56-6 1:27-2 5:55-1 2:52-3 0:51-7 0:29-3
3 49:33 MORTEN HOFFMANN 1:46-3 5:21-2 13:12-3 18:52-3 22:52-3 25:43-2 32:15-2 34:10-2 36:55-2 38:27-2 44:55-3 48:06-3 48:55-3 49:33-3
95 300090 PROCAPTURA 1:46-3 3:35-2 7:51-3 5:40-2 4:00-3 2:51-1 6:32-3 1:55-7 2:45-5 1:32-3 6:28-3 3:11-5 0:49-5 0:38-8
4 53:13 EIVIND HOFF 2:10-8 6:39-5 16:16-5 22:21-4 26:45-4 30:36-4 36:38-4 38:35-4 41:16-4 42:51-4 49:22-4 51:59-4 52:44-4 53:13-4
90 401064 NORDEA 2:10-8 4:29-5 9:37-7 6:05-5 4:24-4 3:51-7 6:02-2 1:57-8 2:41-4 1:35-4 6:31-4 2:37-2 0:45-2 0:29-3
5 59:21 TOR RINGSTAD 2:54-9 8:00-7 17:25-7 24:12-6 29:32-7 33:11-6 40:19-6 43:00-7 46:26-7 48:06-6 55:13-5 58:08-5 58:54-5 59:21-5
84 71244 TANDBERG 2:54-9 5:06-6 9:25-6 6:47-6 5:20-8 3:39-5 7:08-6 2:41-9 3:26-8 1:40-6 7:07-6 2:55-4 0:46-4 0:27-1
6 60:12 JAN ROAR STANGE 2:06-5 8:13-9 17:08-6 24:21-7 29:17-6 33:44-7 41:20-7 42:44-6 46:02-6 47:38-5 55:15-6 58:41-6 59:36-6 60:12-6
83 26227 SANDEFJORD OK 2:06-5 6:07-9 8:55-5 7:13-7 4:56-7 4:27-8 7:36-7 1:24-5 3:18-7 1:36-5 7:37-8 3:26-8 0:55-8 0:36-6
7 62:27 TERJE NÆSS 2:04-4 6:25-4 15:12-4 23:46-5 28:15-5 31:43-5 38:24-5 40:06-5 44:58-5 48:40-7 56:58-7 60:41-7 61:45-7 62:27-7
81 295399 STATSBYGG 2:04-4 4:21-4 8:47-4 8:34-9 4:29-5 3:28-3 6:41-4 1:42-6 4:52-9 3:42-9 8:18-9 3:43-9 1:04-9 0:42-9
8 63:14 OLA LESTEBERG 2:07-6 7:57-6 21:34-8 29:16-9 34:03-9 37:39-8 45:38-8 46:53-8 49:24-8 51:19-8 58:42-8 61:59-8 62:44-8 63:14-8
80 95246 OSI 2:07-6 5:50-7 13:37-8 7:42-8 4:47-6 3:36-4 7:59-8 1:15-3 2:31-2 1:55-8 7:23-7 3:17-7 0:45-2 0:30-5
9 65:26 BJØRN H GRANDAL 2:08-7 8:10-8 22:43-9 28:26-8 33:48-8 39:34-9 48:25-9 49:45-9 52:18-9 53:42-9 60:48-9 64:00-9 64:50-9 65:26-9
78 401013 FINANSAVISEN 2:08-7 6:02-8 14:33-9 5:43-3 5:22-9 5:46-9 8:51-9 1:20-4 2:33-3 1:24-1 7:06-5 3:12-6 0:50-6 0:36-6
Resultat klasse N (N)
NR TID NAVN/KLUBB 1-60 2-69 3-70 4-71 5-73 6-44 7-55 8-56 M-100
1 48:48 KATINKA B. GANGE 9:23-1 24:29-3 28:05-3 30:03-3 33:15-3 39:15-2 46:15-1 48:05-1 48:48-1
50 81422 NVE 9:23-1 15:06-3 3:36-1 1:58-3 3:12-2 6:00-2 7:00-1 1:50-3 0:43-1
2 49:44 ELISABETH ROGDABERG 15:13-3 22:53-2 26:50-1 28:32-2 31:43-1 37:03-1 47:11-2 48:57-2 49:44-2
50 81513 DELOITTE 15:13-3 7:40-2 3:57-2 1:42-2 3:11-1 5:20-1 10:08-3 1:46-2 0:47-2
3 52:05 RIGMOR LONGVA 14:59-2 22:15-1 27:01-2 28:27-1 33:07-2 39:55-3 49:30-3 51:11-3 52:05-3
50 78658 SNT-BIL 14:59-2 7:16-1 4:46-3 1:26-1 4:40-3 6:48-3 9:35-2 1:41-1 0:54-3
Resultat klasse ÅE (EKORT)
NR TID NAVN/KLUBB 1-31 2-33 3-34 4-36 5-42 6-54 7-55 8-56 M-100
1 56:05 JON STRØM 3:14-1 10:33-1 24:44-1 33:57-1 43:29-1 48:32-1 54:15-1 55:31-1 56:05-1
50 480143 HAUKETO IF 3:14-1 7:19-1 14:11-1 9:13-1 9:32-1 5:03-1 5:43-1 1:16-1 0:34-1
2 86:22 BERIT SOLLI 3:24-2 15:35-2 33:21-2 55:48-2 69:29-2 76:52-2 83:54-2 85:31-2 86:22-2
50 402529 POSTEN 3:24-2 12:11-2 17:46-2 22:27-2 13:41-2 7:23-2 7:02-2 1:37-2 0:51-2
  DISK CHRISTIAN SIMON 31;18:05 33;31:55 34;65:21 36;88:16 55;106:28 56;107:59 100;108:39 250;108:51
10 78612 FBI  
Resultat klasse ÅK (KORT)
NR TID NAVN/KLUBB 1-31 2-33 3-35 4-43 5-44 6-42 7-54 8-55 9-56 M-100
1 46:15 EIVIND GJEMDAL 2:38-2 8:21-1 20:42-1 29:17-1 33:35-1 36:24-1 39:44-1 43:33-1 45:27-1 46:15-1
50 98768 SPAREBANK1 2:38-2 5:43-1 12:21-1 8:35-1 4:18-2 2:49-1 3:20-1 3:49-2 1:54-6 0:48-6
2 53:21 JON SOLSRUD 2:15-1 8:59-2 24:10-2 36:47-2 40:52-2 44:40-2 48:04-2 51:52-2 52:43-2 53:21-2
50 96361 OPTIMO 2:15-1 6:44-2 15:11-3 12:37-5 4:05-1 3:48-3 3:24-2 3:48-1 0:51-1 0:38-2
3 62:55 FABRICE LAPIQUE 3:10-4 13:09-4 28:02-3 38:10-3 45:00-3 51:02-3 56:05-3 61:18-3 62:20-3 62:55-3
50 82239 FBI 3:10-4 9:59-4 14:53-2 10:08-2 6:50-6 6:02-8 5:03-5 5:13-4 1:02-2 0:35-1
4 71:32 LARS S. TVEITO 2:45-3 19:06-7 40:14-6 51:23-6 56:12-5 60:50-5 65:03-5 69:44-5 70:51-4 71:32-4
50 82329 ØKOKRIM 2:45-3 16:21-8 21:08-6 11:09-4 4:49-3 4:38-4 4:13-3 4:41-3 1:07-3 0:41-3
5 72:17 SIRI SPJELKAVIK 4:15-6 11:43-3 32:14-4 42:58-4 49:45-4 54:28-4 61:58-4 69:07-4 71:18-5 72:17-5
50 67752 TYRVING 4:15-6 7:28-3 20:31-5 10:44-3 6:47-5 4:43-5 7:30-7 7:09-5 2:11-8 0:59-8
6 89:41 JAN WRIGHT 4:09-5 17:18-6 43:30-7 58:15-7 66:14-6 69:55-6 80:02-7 87:20-6 88:54-6 89:41-6
50 81510 JIL GRORUD 4:09-5 13:09-7 26:12-8 14:45-7 7:59-7 3:41-2 10:07-8 7:18-6 1:34-5 0:47-4
7 89:48 SIGMUND VATNEKVAM 18:30-8 29:07-8 50:31-8 63:18-8 69:38-8 74:51-8 79:18-6 87:42-7 89:01-7 89:48-7
50 81582 ØKOKRIM 18:30-8 10:37-6 21:24-7 12:47-6 6:20-4 5:13-6 4:27-4 8:24-7 1:19-4 0:47-4
8 92:46 CHRISTELLE DENONVILLE 4:37-7 15:10-5 34:00-5 49:54-5 67:40-7 73:37-7 80:30-8 90:00-8 91:55-8 92:46-8
50 82240 FBI 4:37-7 10:33-5 18:50-4 15:54-8 17:46-8 5:57-7 6:53-6 9:30-8 1:55-7 0:51-7
  DISK STEPHANE NICOLAS 31;3:52 33;31:07 35;43:41 100;78:58 250;79:05
10 89706 FFI  
Resultat klasse ÅL (LANG)
NR TID NAVN/KLUBB 1-31 2-33 3-35 4-43 5-46 6-48 7-50 8-51 9-52 10-53 11-54 12-55 13-56 M-100
1 55:38 RAGNHILD BENTE ANDERSEN 2:13-1 6:56-1 15:46-1 22:20-1 27:06-1 30:31-1 36:48-1 38:04-1 41:11-1 42:48-1 50:36-1 54:17-1 55:04-1 55:38-1
50 83061 TELENOR 2:13-1 4:43-1 8:50-1 6:34-1 4:46-1 3:25-1 6:17-1 1:16-1 3:07-1 1:37-1 7:48-1 3:41-1 0:47-1 0:34-1
Resultat klasse ÅM (MELLOM)
NR TID NAVN/KLUBB 1-31 2-33 3-34 4-43 5-46 6-50 7-51 8-52 9-53 10-54 11-55 12-56 M-100
1 98:24 RONNY HØGVOLD 2:46-1 10:04-1 38:44-2 53:55-2 60:38-2 69:14-2 71:37-2 79:09-1 81:00-1 91:33-1 96:23-1 97:45-1 98:24-1
50 81317 DVASK 2:46-1 7:18-1 28:40-2 15:11-2 6:43-1 8:36-1 2:23-1 7:32-1 1:51-1 10:33-1 4:50-1 1:22-1 0:39-1
2 105:51 SVEN STØVNE 3:43-2 12:25-2 22:59-1 34:03-1 43:53-1 52:58-1 58:57-1 79:15-2 83:11-2 98:16-2 103:25-2 104:52-2 105:51-2
50 400486 FRISKIS&SVETTIS 3:43-2 8:42-2 10:34-1 11:04-1 9:50-2 9:05-2 5:59-2 20:18-2 3:56-2 15:05-2 5:09-2 1:27-2 0:59-2
  DISK SVERRE JONASSEN 31;6:19 33;14:17 34;44:43 43;55:25 46;62:21 50;91:12 51;93:39 70;100:39 53;108:59 100;123:48 250;123:54
10 81421 DVASK